Kreativní team

 

 

 
 

Jindřich Šimek
scénárista, režisér a producent
 
Svoji profesionální uměleckou kariéru zahájil v baletním souboru Státního divadla v Ostravě, kde  jako sólista baletu ztvárnil řadu hlavních charakterních rolí.
          
Pro svoje všestranné umělecké nadání rovněž účinkoval jako herec v činoherním a operetním souboru.  V sedmdesátých letech založil v Ostravě Divadlo pantomimy a se svojí komickou show účinkoval v mnoha zemích celé Evropy.
          
Postupně se vypracoval k choreografii a režii různých divadelních žánrů.  Jako choreograf, tanečník a herec se podílel na desítkách pořadů v Československé televizi a byl asistentem řady předních českých režisérů.
          
V osmdesátých letech scenáristicky a režijně spolupracoval na velkých revuálních show ve kterých vystupoval současně jako mim, a které byly uvedeny  v bulharské Varně (1981), německé Halle (1986), běloruském Minsku (1987) a francouzské metropoli Paříži (1988, 1989).
          
Od začátku devadesátých let se věnuje převážně muzikálové tvorbě. Každý má svého Leona (1992), Aucassin a Nicoletta (1993), Štěňata (1994), Jeptišky (1997), Pomáda (2000 - Bratislava).
          
Je autorem nové inscenační formy Muzikál na ledě, jejíž světová originalita spočívá v myšlence spojit v jednom projektu – muzikálovém představení na ledě-zpěváky, herce,tanečníky, krasobruslaře a odehrát muzikálový příběh současně na jevišti i ledové ploše.
Jako scénárista, režisér a producent realizuje dvě autorská díla - Pohádkový muzikál na  ledě Mrazík (1998) a Romantický muzikál na ledě Romeo a Julie (2003). Obě díla se setkávají jak v České a Slovenské republice, tak v zahraničí z obrovským diváckým úspěchem.    
 
V říjnu 2005 produkoval a režíroval historicky první evropské turné nejslavnější americké krasobruslařské show Champions on Ice, která byla složena výhradně   z evropských, světových a olympijských šampiónů, pro kterou napsal vlastní scénář nazvaný Planet of  Champions , jenž vzbudila obrovský mediální a divácký zájem po českých městech (Praha,Brno, Zlín, Ostrava).
 
Spolupracoval jako scenárista a umělecký režisér se slovenskou televizi JOJ. Se svým týmem připravil sérii čtrnácti živých přenosů zábavné rodinné krasobruslařské televizní show Hviezdy na laďe, které byly odvysílány v září až v prosinci 2006.
 
V roce 2007 napsal scénář a režíroval show Magical Ice Carousel, která se s obrovským úspěchem po dobu deseti dnů, třikrát denně hrála v největším
a nejluxusnějším obchodním centru v Mall of Emirates v Dubaji, kde ji shlédlo 50tis. nadšených diváků z celého světa.
 
V roce 2008 dostává nabídku z Kataru. Dle svého scénáře režíruje a realizuje se svým týmem Ice Gala show s názvem Qtel – Gold Star. Slavnostního večera se zúčastnil sám katarský král se svou rodinou a hosty z celého světa.
 
V říjnu 2011 má v Praze světovou premiéru v pořadí již jeho třetí muzikál na ledě - kouzelný muzikál na ledě Popelka. Toto společné dílo autorů Jindřicha Šimka (scénář a režie), Petra Maláska (hudba) a Václava Kopty (texty písní) se již v prvním roce stává absolutně nejúspěšnějším diváckým představením v České a Slovenské republice. Za dvě sezóny jej ve 24 městech shlédlo cca 430 tisíc nadšených a spokojených diváků.
 
Tuzemským i zahraničním partnerům připravuje scénáře včetně režie a kompletní realizace exkluzivních show projektů a eventů nejen na ledové ploše, ale také multimediální  show, koncerty zpěváků, uvedení nových produktů, národní prezentace automobilů, slavnostní gala večery a jiné.

 __________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Radka Kovaříková
krasobruslařský casting

Dlouholetá československá a česká reprezentantka. Mistryně světa v kategorii sportovních dvojic (1995) a profesionální mistryně světa (1995 a 1997).
Radka Kovaříková byla první představitelkou Nastěnky v pohádkovém muzikálu na ledě Mrazík a první představitelkou Julie v romantickém muzikálu na ledě Romeo a Julie.Po ukončení profesionální krasobruslařské kariéry se věnuje castingu krasobruslařů pro film, reklamu, krasobruslařské show a muzikály na ledě. Zabývá se také choreografií a tréninkem krasobruslařských talentů. V minulosti spolupracovala se světově uznávanými trenéry a choreografy Irinou Rodninovou, Sergejem Ponomarenkem, Marinou Zujevovou, Christopherem Deanem.V roce 2005 se výrazně podílela na organizačním zabezpečení prvního evropského turné americké krasobruslařské show Champions on Ice.V roce 2006 byla hvězdou a supervizorem zábavné televizní show Hviezdy na laďe vysílané slovenskou televizí JOJ, kde jako ředitelka castingu současně zabezpečovala kompletní krasobruslařský casting, choreografii a tréninky účinkujících této televizní show.

V roce 2007 vedla jako projekt manažerka ojedinělou show Magical Ice Carousel v Dubaji, UAE.